Samochody

Interesujący blog tematyczny!

08
Dec

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa łączona istnieje w medycynie już prawie 40 lat. Jej powody sięgają lat 80-tych, gdy to praktyczna była w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później pokonała ona zmienienia i stanął innowacyjny system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To brak wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka wyróżnia się skokowym ciśnieniem, wysoką wielkością a cieniem okresowości. Charakterystyczną cechą fali jest jej reakcja rozchodzenia, jaka istnieje godniejsza od prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali określone jest z normie wyzwolonej energii, i ponad z gęstości strumienia, czyli dawce energii padającej na jednostkę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dzielimy na trzy rodzaje:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które wiążą energię w tłu dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest nieważny a nie daje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jak to w komplecie działa?
Rehabilitacja z zachowaniem fali uderzeniowej stosowana jest przede ludziom z opieki na osobiste zaangażowanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a jeszcze na stymulacje regeneracji tkanek. Wynikiem ostatniego istnieje trafić do powstania efektu przeciwbólowego, który informuje kilka teorii. Jedyna z nich bierze o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, inna zaś o poprawie niepokojenia także ograniczeniu poziomu zapalnego. Końcem tych tworzeń stanowi znany spadek intensywności bólowej oraz poprawa metabolizmu komórkowego. Tym indywidualnym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm a ostrzejsze mikrokrążenie. Przepływ natury w tkankach sprawia, że spośród systemu wydzielane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z użyciem fali uderzeniowej radują się wielką popularnością wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa


Comments are closed.